Jak łatwo i skutecznie
pozbyć się migreny

wykorzystanie magnetostymulacji BEMER 3000

Horst Michaelis - AFB

Przez migrenę rozumie się napadowo występujące, przeważnie jednostronne, silne bóle głowy. Ból ten, odczuwany jako pulsujący i dręczący, zaczyna się przeważnie w okolicach czoła i skroni, a następnie rozszerza się na całą półkulę czaszki. W niektórych przypadkach ból może rozprzestrzenić się na całą głowę. Napady migrenowe, trwają całymi godzinami lub dniami, często połączone są z wymiotami, uczuleniem na światło i lub z zaburzeniami wzroku. Niekiedy mogą tez występować skurcze, słabość w jednej ręce, szum w uszach.

Przyczyny

Atak migrenowy wywoływany jest przypuszczalnie wahaniami w przepływie krwi w naczyniach krwionośnych mózgu. Najpierw dochodzi do krótkiego, kurczowego zwężenia naczyń krwionośnych, co prowadzi do niedoboru tlenu w tkance, a tym samym powoduje ból. ,,Ból jest wołaniem komórki o tlen". Potem może dojść do rozszerzenia tętnicy, jak i do aktywacji szeregu procesów biochemicznych, przy czym oba te procesy warunkują dalsze bóle.

Skłonność do migreny zdaje się być dyspozycją dziedziczną. Wielu dotkniętych nią może podać czynniki wyzwa1ające: środki spożywcze obciążające wątrobę, jak czekolada, niekt6re rodzaje sera, tłuste pożywienie i alkohol, u kobiet zmiany hormonalne, jak przy miesiączce, w ciąży, obciążenia fizyczne i psychiczne, wpływy środowiska naturalnego, jak wiatr halny i jaskrawe światło albo też stres. Niemało pacjentów migrenowych cierpi na rodzaj stresu ciągłego. Gdy ten zanika i następuje względne odprężenie, dochodzi do napadu migrenowego, np. podczas weekendu, na urlopie lub po podjęciu decyzji.

Leczenie metodą akademicką.

Leczenie metodą akademicką jest symptomatyczne, tzn. próbuje się tłumić bóle podczas napadu lekami przeciwbólowymi, względnie próbuje się redukować częstot1iwość i nasilenie napad6w przez zapobiegawcze podawanie środków, hamujących układ współczulny. Z tego może dla pacjenta wyniknąć błędne koło. Bowiem wiele z tych leków zawiera składniki, które same powodują bóle głowy lub mogą powodować uzależnienie. Generalnie każde zażywanie leków przeciwbólowych lub hamujących układ współczulny stanowi dość silne obciążenie organizmu, a przede wszystkim wątroby i nerek.

Alternatywne metody leczenia.

Dobre efekty leczenia można uzyskać akupunkturą, terapią nerwów, przez skórną stymulacją nerwów, homeopatią i terapią polem elektromagnetycznym. Metodami tymi próbuje się uaktywnić siły samoleczące lub usunąć z organizmu pola zakłócające.

Terapia przyczynowa.

Terapia przyczynowa odnosi się w pierwszym rzędzie do usunięcia zakłóceń w przepływie krwi, jak i do wyłączenia czynnik6w wyzwalających napady migrenowe.

Istotne znaczenie dla leczenia migreny mają następujące efekty pól elektromagnetycznych.

Działanie ogólne
  • Poprawa ukrwienia
  • Wzrost koncentracji tlenu
  • Poprawa płynności krwi
  • Ogólna aktywacja przemiany materii komórek
  • Poprawa regulacji, komunikacji i koordynacji komórek pomiędzy sobą (nerwowo wegetatywnie, nerwowo-wewnątrz wydzielniczo, aktywacja transmiterów i hormonów oraz enzymów)
Działanie na systemy naczyniowe i system nerwowy
  • Aktywacja systemu tlenku azotu organizmu prowadzi do regulacji układu naczyniowego
  • Poprawa mikrocyrkulacji w mięśniówce i w mózgu
  • Poprawa przemiany materii mózgu
  • Regulacja produkcji melatoniny w szyszynce (melatonina m. in. poprawia sen, działa antydepresyjnie, wspiera system immunologiczny i regenerację komórek)
  • Poprawa centralnej regulacji tzw. foodback-mechanizmów.

Terapia polem magnetycznym, którą optymalnie można przeprowadzić BEMER-em 3000, jest kompleksową metodą terapeutyczną, która nie tylko poprawia ukrwienie mózgu i jego zaopatrzenie w tlen, lecz generalnie aktywuje przemianę materii całego organizmu. Mimo to również i tutaj winno się obok świadomego odżywiania, wystarczającego ruchu, zmniejszenia indywidualnych czynników ryzyka, przeprowadzić kilka terapii towarzyszących. Pragniemy tu wyjaśnić dwa istotne powiązania:

Jak nam wiadomo z tradycyjnej medycyny chińskiej i badań całościowych, najczęstszą

przyczyną migreny jest osłabienie wątroby. Przyjrzyjmy się czynnikom powodującym ataki, a stwierdzimy, że są nimi często środki spożywcze i leki, które przeważnie są przez wątrobę rozkładane kwaśno, wzg1ędnie muszą być "odtruwane", co dla wątroby, osłabionej w swej funkcji, stanowi dodatkowe obciążenie. Często tacy ludzie cierpią na zakłócenia snu, tzn. budzą się w nocy pomiędzy godz. 1 a 3 (wg chińskiego zegara organicznego również i to odpowiada zaburzeniom południka wątroby). Z tego powodu powinno się przy odżywianiu zwracać uwagę przede wszystkim na to, by generalnie zredukować spożywanie kwasotwórczych środków spożywczych możliwie ok. 6 godzin przed pójściem spać, nie jeść już surowych owoców lub warzyw. Nie strawione całkowicie surówki powodują, na skutek procesów fermentacyjnych, tworzenie się alkoholi fuzlowych, które obciążają wątrobę i których rozkład może za kłócić sen. Jako terapie towarzyszące można stosować akupunkturę, leki homeopatyczne, herbaty , program wzmacniania wątroby oraz, w razie potrzeby, przeprowadzić działania odkwaszające.

Dalszy zespół przyczynowy stanowią napięcia mięśni. Jeśli powstają na skutek problemów

psychicznych albo stresu, rzeczą sensowną jest szukać możliwości pokonania tych problem6w, wzg1ędnie uczyć się radzić sobie z nimi. W tym względzie autogeniczny trening, yoga, tai chi i inne mogą być bardzo pomocne. Przyczyny tych napięć mogą leżeć też w niewłaściwej postawie, np. na skutek złego usytuowania w miejscu pracy. Wówczas należy doprowadzić do odprężenia mięśni przez takie terapie towarzyszące, jak trening pleców, gimnastyka i masaże.

Ogólne zalecenia stosowania BEMER-a 3000 przy migrenie.

Mata cewkowa

  • 2 do 3 razy dziennie program podstawowy (stopień 3-6) odpowiednio do schematu (patrz wskaz6wki stosowania)
     
  • przy trudnościach z zasypianiem: 1-2 razy dziennie program podstawowy, wieczorem stopień 1
  • przy napięciach mięśni, wskutek stresu psychicznego: 2 do 3 razy dziennie program .podstawowy w kombinacji ze stopniem 1 dla odprężenia wegetatywnego systemu nerwowego
  • przy pierwszych oznakach zagrożenia ataku: stopień 3.

Dodatkowe stosowanie aplikatora intensywnego

  • przy osłabieniu wątroby: 1 raz dziennie programem 1 na wątrobę.
  • przy napiętej mięśniówce: programem 1 lub 4 (zależnie od zamierzonego działania głębinowego) bezpośrednio oddziaływać na napięcia.

Na skutek kompleksowego charakteru migreny, mogą się niekiedy okazać potrzebne indywidualne schematy zabiegów. W takim wypadku należałoby skorzystać z konsultacji lekarza kompetentnego w sprawach Bemera. 

Po wszelkie informacje zadzwoń lub napisz:

Mariusz Ostachowski

telefon 0 602 33 55 11

mail rubikon@home.pl

Tel. stacjonarny: 058 5527530

do_gory Góra strony